Dobra włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny typ restauracji. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, pożywne i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie dania jak pizza imakarony. Bardziej wrażliwi konsumenci degustują rzadsze potrawy takie jak tortellini, gnocchi i desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji trzeba przyjrzeć się kilku elementom: czy trattoria korzysta z włoskich produktów, czy w menu można znaleźć również nie tak typowe włoskie potrawy, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność i potrawy z różnych zakątków Włoch. W najlepszej restauracji poczujemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wino z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może ignorować trunków. Posiłek w klimacie włoskim koniecznie musi zawierać też wino. Odrobina alkoholu to dla Włocha kanon. Nowa restauracja na mapie Krakowa Najbardziej popularne wina włoskie to toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta a także nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać różnorodną kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia warto poszukać restauracji, która potrafi przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film